CS14523-24.576M
DigiKey Part Number
644-CS14523-24.576MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS14523-24.576MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS14523-24.576MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS14523-24.576M
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.576 MHz ±15ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-10°C ~ 75°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24.576 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)