MGJ6T12150505MC-R13
DigiKey Part Number
MGJ6T12150505MC-R13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MGJ6T12150505MC-R13
Description
DC DC CONVERTER 15V -10V 6W
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -10V 240mA, 240mA 9V - 18V Input
EDA/CAD Models
MGJ6T12150505MC-R13 Models
Category
Current - Output (Max)
240mA, 240mA
Mfr
Power (Watts)
6 W
Series
Voltage - Isolation
5.2 kV
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Efficiency
82%
Voltage - Input (Min)
9V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Input (Max)
18V
Package / Case
7-SMD Module
Voltage - Output 1
Size / Dimension
1.23" L x 0.89" W x 0.58" H (31.2mm x 22.6mm x 14.7mm)