NFE61HT332Z2A9L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NFE61HT332Z2A9L |
Description | FILTER LC(T) 3300PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 3300pF 2 A 2706 (6816 Metric), 3 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NFE61HT332Z2A9L Models |
Category | Values C = 3300pF |
Manufacturer Murata Electronics | ESD Protection No |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Rated 100V |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Low Pass | Package / Case 2706 (6816 Metric), 3 PC Pad |
Filter Order 3rd | Size / Dimension 0.268" L x 0.063" W (6.80mm x 1.60mm) |
Technology LC (T-Type) | Height 0.075" (1.90mm) |
Number of Channels 1 | Base Product Number |
Current 2 A |