LQW2UAS12NJ00L
DigiKey Part Number
490-5715-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5715-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5715-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW2UAS12NJ00L
Description
FIXED IND 12NH 1A 90 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 nH Unshielded Wirewound Inductor 1 A 90mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQW2UAS12NJ00L Models
Category
DC Resistance (DCR)
90mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
50 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3.3GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
50 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.103" L x 0.096" W (2.62mm x 2.45mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.080" (2.03mm)