LQW18AN4N7D00D
DigiKey Part Number
490-1162-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-1162-1-ND - Cut Tape (CT)
490-1162-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW18AN4N7D00D
Description
FIXED IND 4.7NH 850MA 59 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 850 mA 59mOhm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
LQW18AN4N7D00D Models
Category
DC Resistance (DCR)
59mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
35 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
6GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.5nH
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)