LQW18AN4N7B80D
DigiKey Part Number
490-16896-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-16896-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16896-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW18AN4N7B80D
Description
FIXED IND 4.7NH 1.5A 54 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.5 A 54mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQW18AN4N7B80D Models
Category
DC Resistance (DCR)
54mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
10.4GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.065" L x 0.039" W (1.65mm x 0.99mm)
Tolerance
±0.1nH
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)