LQW15AN4N7D10D
DigiKey Part Number
490-8442-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-8442-1-ND - Cut Tape (CT)
490-8442-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW15AN4N7D10D
Description
FIXED IND 4.7NH 800MA 51 MOHM
Detailed Description
4.7 nH Unshielded Wirewound Inductor 800 mA 51mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LQW15AN4N7D10D Models
Category
DC Resistance (DCR)
51mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
8GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Tolerance
±0.5nH
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)