LQW15AN15NJ00D
DigiKey Part Number
490-1148-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-1148-1-ND - Cut Tape (CT)
490-1148-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW15AN15NJ00D
Description
FIXED IND 15NH 460MA 160 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 nH Unshielded Wirewound Inductor 460 mA 160mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQW15AN15NJ00D Models
Category
DC Resistance (DCR)
160mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)