LQP03TN18NJ02D
DigiKey Part Number
490-11720-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11720-1-ND - Cut Tape (CT)
490-11720-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQP03TN18NJ02D
Description
FIXED IND 18NH 200MA 800 MOHM
Detailed Description
18 nH Unshielded Thick Film Inductor 200 mA 800mOhm Max 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
LQP03TN18NJ02D Models
Category
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
12 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.2GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)