LQP02HQ4N7H02L
DigiKey Part Number
LQP02HQ4N7H02L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQP02HQ4N7H02L
Description
FIXED IND 4.7NH 350MA 350 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 nH Unshielded Thick Film Inductor 350 mA 350mOhm Max 01005 (0402 Metric)
EDA/CAD Models
LQP02HQ4N7H02L Models
Category
Q @ Freq
13 @ 500MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
6.7GHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Type
Thick Film
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.32mm)
Shielding
Unshielded
Base Product Number
DC Resistance (DCR)
350mOhm Max