LQH2MCN1R5M02L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Würth Elektronik
In Stock: 359
Datasheet
1.5 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 445 mA 520mOhm Max 0806 (2016 Metric)
LQH2MCN1R5M02L
DigiKey Part Number
490-4041-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQH2MCN1R5M02L
Description
FIXED IND 1.5UH 445MA 520 MOHM
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LQH2MCN1R5M02L Models
Category
DC Resistance (DCR)
520mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
95MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)