LLM215R70J224MA11L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LLM215R70J224MA11L |
Description | CAP CER 0.22UF 6.3V X7R 0805 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LLM215R70J224MA11L Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL (Multi-Terminal) |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Obsolete | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |