LLL219R71A105MA01L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LLL219R71A105MA01L |
Description | CAP CER 1UF 10V X7R 0508 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 0508 (1220 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LLL219R71A105MA01L Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL (Reverse Geometry) |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Mounting Type |
Part Status Obsolete | Package / Case 0508 (1220 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.050" L x 0.079" W (1.27mm x 2.00mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.037" (0.95mm) |