LLL153C80J104ME01E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LLL153C80J104ME01E |
Description | CAP CER 0.1UF 6.3V X6S 0204 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0204 (0510 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LLL153C80J104ME01E Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Mfr | Features Low ESL (Reverse Geometry) |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Obsolete | Package / Case 0204 (0510 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.020" L x 0.039" W (0.50mm x 1.00mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.014" (0.35mm) |