DLP2ADN670HL4L | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 490-5153-2-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DLP2ADN670HL4L |
Description | CMC 140MA 4LN 67 OHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4 Line Common Mode Choke Surface Mount 67 Ohms @ 100 MHz 140mA DCR 1.63Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DLP2ADN670HL4L Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 1.63Ohm |
Manufacturer Murata Electronics | Voltage Rating - DC 5V |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Obsolete | Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) |
Filter Type Signal Line | Height (Max) 0.036" (0.92mm) |
Number of Lines 4 | Package / Case 0804 (2010 Metric), 8 Lead |
Impedance @ Frequency 67 Ohms @ 100 MHz | Base Product Number |
Current Rating (Max) 140mA |