DLP0NSN900HL2L | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 490-5151-2-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DLP0NSN900HL2L |
Description | CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 3.75Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DLP0NSN900HL2L Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 3.75Ohm |
Manufacturer Murata Electronics | Voltage Rating - DC 5V |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Obsolete | Size / Dimension 0.033" L x 0.026" W (0.85mm x 0.65mm) |
Filter Type Signal Line | Height (Max) 0.020" (0.50mm) |
Number of Lines 2 | Package / Case 0302 (0806 Metric), 4 Lead |
Impedance @ Frequency 90 Ohms @ 100 MHz | Base Product Number |
Current Rating (Max) 100mA |