0500588000-10-R8-D
DigiKey Part Number
0500588000-10-R8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500588000-10-R8-D
Description
10" PRE-CRIMP 1852 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Contact End
Socket to Socket
Length
10.0" (254.0mm)
Additional Resources
In-Stock: 187
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
10" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP 1852 BROWN
10" PRE-CRIMP 1852 GREEN
In-Stock: 279
10" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 RED
3" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 387
4" PRE-CRIMP 1852 RED
5" PRE-CRIMP 1852 RED
6" PRE-CRIMP 1852 RED