CBP2-3440CC+
DigiKey Part Number
3157-CBP2-3440CC+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-CBP2-3440CC+DKR-ND - Digi-Reel®
3157-CBP2-3440CC+TR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBP2-3440CC+
Description
CERAMIC BPF, 3320-3560 MHZ, 50
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.44GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 240MHz Bandwidth 2dB 10-SMD, No Lead
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
2dB
Packaging
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tray
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
10-SMD, No Lead
Frequency
3.44GHz Center
Size / Dimension
0.500" L x 0.450" W (12.70mm x 11.43mm)
Bandwidth
240MHz
Height (Max)
0.137" (3.48mm)