086-10SMR+
DigiKey Part Number
3157-086-10SMR+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
086-10SMR+
Description
COAX CBL SMA TO SMA 10"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .086 10.000" (254.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Mini-Circuits
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
10.000" (254.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
Hand Formable .086
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Color
Blue
1st Contact Gender
Male
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C