PIC32MM0064GPM048T-I/M4
DigiKey Part Number
PIC32MM0064GPM048T-I/M4TR-ND - Tape & Reel (TR)
PIC32MM0064GPM048T-I/M4CT-ND - Cut Tape (CT)
PIC32MM0064GPM048T-I/M4DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC32MM0064GPM048T-I/M4
Description
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48UQFN
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MIPS32® microAptiv™ PIC® 32MM Microcontroller IC 32-Bit 25MHz 64KB (64K x 8) FLASH 48-UQFN (6x6)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 17x10/12b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
25MHz