PIC32MM0064GPM048-I/M4
DigiKey Part Number
PIC32MM0064GPM048-I/M4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC32MM0064GPM048-I/M4
Description
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48UQFN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MIPS32® microAptiv™ PIC® 32MM Microcontroller IC 32-Bit 25MHz 64KB (64K x 8) FLASH 48-UQFN (6x6)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PIC32MM0064GPM048-I/M4 Models
Packaging
Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 17x10/12b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
25MHz