PIC24FJ64GA310-I/PF | |
|---|---|
DigiKey Part Number | PIC24FJ64GA310-I/PF-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PIC24FJ64GA310-I/PF |
Description | IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100TQFP |
Customer Reference | |
Detailed Description | PIC PIC® XLP™ 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 64KB (22K x 24) FLASH 100-TQFP (14x14) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PIC24FJ64GA310-I/PF Models |
Category | Program Memory Size |
Mfr | Program Memory Type FLASH |
Series | RAM Size 8K x 8 |
Packaging Tray | Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V |
Part Status Obsolete | Data Converters A/D 24x10/12b |
DigiKey Programmable Not Verified | Oscillator Type Internal |
Core Processor PIC | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Core Size 16-Bit | Mounting Type Surface Mount |
Speed 32MHz | Supplier Device Package 100-TQFP (14x14) |