PIC18F4680T-I/PT
DigiKey Part Number
150-PIC18F4680T-I/PTTR-ND - Tape & Reel (TR)
150-PIC18F4680T-I/PTCT-ND - Cut Tape (CT)
150-PIC18F4680T-I/PTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC18F4680T-I/PT
Description
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 64KB (32K x 16) FLASH 44-TQFP (10x10)
EDA/CAD Models
PIC18F4680T-I/PT Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM Size
3.25K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.2V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Verified
Data Converters
A/D 11x10b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
40MHz