PIC18F45K20T-I/ML | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PIC18F45K20T-I/ML |
Description | IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | PIC PIC® XLP™ 18K Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 32KB (16K x 16) FLASH 44-QFN (8x8) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PIC18F45K20T-I/ML Models |
Category | Program Memory Size |
Mfr | Program Memory Type FLASH |
Series | EEPROM Size 256 x 8 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | RAM Size 1.5K x 8 |
Part Status Active | Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V |
DigiKey Programmable Verified | Data Converters A/D 14x10b |
Core Processor PIC | Oscillator Type Internal |
Core Size 8-Bit | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Speed 64MHz | Mounting Type Surface Mount |