PIC18F24Q10T-I/STX
DigiKey Part Number
PIC18F24Q10T-I/STXTR-ND - Tape & Reel (TR)
PIC18F24Q10T-I/STXCT-ND - Cut Tape (CT)
PIC18F24Q10T-I/STXDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC18F24Q10T-I/STX
Description
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28VQFN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® XLP™ 18Q, Functional Safety (FuSa) Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 16KB (16K x 8) FLASH 28-VQFN (4x4)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM Size
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 24x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
64MHz