PIC16F18313-I/RF
DigiKey Part Number
PIC16F18313-I/RF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC16F18313-I/RF
Description
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8UDFN
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 8-UDFN (3x3)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 5x10b; D/A 1x5b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz