DSC1525JL2A-50M00000T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DSC1525JL2A-50M00000T |
Description | MEMS OSC, LOW JITTER, 50MHZ, 1.8 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-VLGA |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 1.8V |
Mfr | Frequency Stability ±25ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 7.5mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-VLGA |
Type | Supplier Device Package 4-VLGA (2.5x2) |
Frequency | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |