DSC1123BL5-156.2500
DigiKey Part Number
150-DSC1123BL5-156.2500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1123BL5-156.2500
Description
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-VDFN
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
32mA
Supplier Device Package
6-CDFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)