DSA1223CL3-100M0000VAO
DigiKey Part Number
150-DSA1223CL3-100M0000VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA1223CL3-100M0000VAO
Description
MEMS OSC, AUTOMOTIVE, 100MHZ, LV
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-VDFN
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
32mA (Typ)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V