23K640T-I/SN | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 23K640T-I/SN |
Description | IC SRAM 64KBIT SPI 20MHZ 8SOIC |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | SRAM Memory IC 64Kbit SPI 20 MHz 8-SOIC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 23K640T-I/SN Models |
Category | Memory Organization 8K x 8 |
Mfr | Memory Interface SPI |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Clock Frequency 20 MHz |
Part Status Active | Voltage - Supply 2.7V ~ 3.6V |
DigiKey Programmable Not Verified | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |