23K640-E/ST
DigiKey Part Number
23K640-E/ST-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
23K640-E/ST
Description
IC SRAM 64KBIT SPI 20MHZ 8TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SRAM Memory IC 64Kbit SPI 20 MHz 8-TSSOP
EDA/CAD Models
23K640-E/ST Models
Packaging
Tube
Clock Frequency
20 MHz
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)