UF80A02-BWHR-L24
DigiKey Part Number
1570-1767-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UF80A02-BWHR-L24
Description
FAN AXIAL 80X38MM BALL WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VAC Square - 80mm L x 80mm H Ball 2 Wire Leads
Category
Bearing Type
Ball
Manufacturer
Mechatronics Fan Group
Fan Type
Tubeaxial
Series
Termination
2 Wire Leads
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Part Status
Active
Approval Agency
CE
Voltage - Rated
24VAC
Material - Frame
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Size / Dimension
Square - 80mm L x 80mm H
Material - Blade
Width
38.00mm