MS9238H24B-FHR-2EM
MS9238H24B-FHR-2EM
MS9238H24B-FHR-2EM
DigiKey Part Number
1570-1908-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS9238H24B-FHR-2EM
Description
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 166.7 CFM (4.67m³/min) 2 Wire Leads
Category
Fan Type
Mfr
Features
Auto Restart
Series
Noise
65.0dB(A)
Packaging
Bulk
RPM
Part Status
Active
Termination
2 Wire Leads
Voltage - Rated
Ingress Protection
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Weight
0.446 lb (202.3 g)
Width
38.00mm
Current Rating (Amps)
1.10A
Air Flow
166.7 CFM (4.67m³/min)
Material - Frame
Plastic
Static Pressure
1.450 in H2O (361.2 Pa)