MS9225M12B-FSR-2EM
MS9225M12B-FSR-2EM
MS9225M12B-FSR-2EM
DigiKey Part Number
1570-1904-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS9225M12B-FSR-2EM
Description
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 58.1 CFM (1.63m³/min) 2 Wire Leads
Category
Fan Type
Mfr
Features
Auto Restart
Series
Noise
43.0dB(A)
Packaging
Bulk
RPM
Part Status
Active
Termination
2 Wire Leads
Voltage - Rated
Ingress Protection
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Weight
0.225 lb (102.06 g)
Width
25.00mm
Current Rating (Amps)
0.270A
Air Flow
58.1 CFM (1.63m³/min)
Material - Frame
Plastic
Static Pressure
0.220 in H2O (55.0 Pa)