F6025X24B-RHR
DigiKey Part Number
F6025X24B-RHR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F6025X24B-RHR
Description
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 60mm L x 60mm H Ball 28.0 CFM (0.784m³/min) 2 Wire Leads
Category
Fan Type
Mfr
Features
Thermal Overload Protector (TOP)
Series
Noise
42.0dB(A)
Size / Dimension
Square - 60mm L x 60mm H
Width
25.00mm
Current Rating (Amps)
0.170A
Air Flow
28.0 CFM (0.784m³/min)
Static Pressure
0.370 in H2O (92.2 Pa)