F6025E24B-RSR
F6025E24B-RSR
F6025E24B-RSR
DigiKey Part Number
1570-1056-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F6025E24B-RSR
Description
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 60mm L x 60mm H Ball 24.0 CFM (0.672m³/min) 2 Wire Leads
Category
Fan Type
Mfr
Features
Auto Restart, Locked Rotor Protection
Series
Noise
36.0dB(A)
Size / Dimension
Square - 60mm L x 60mm H
Width
25.00mm
Current Rating (Amps)
0.125A
Air Flow
24.0 CFM (0.672m³/min)
Static Pressure
0.230 in H2O (57.3 Pa)