E1225E12B-FSR
E1225E12B-FSR
E1225E12B-FSR
DigiKey Part Number
1570-1043-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E1225E12B-FSR
Description
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 120mm L x 120mm H Ball 93.0 CFM (2.60m³/min) 2 Wire Leads
Features
Thermal Overload Protector (TOP)
Termination
2 Wire Leads
Size / Dimension
Square - 120mm L x 120mm H
Width
25.00mm
Current Rating (Amps)
0.580A
Static Pressure
0.280 in H2O (69.7 Pa)