EOWS453226M801 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EOWS453226M801 |
Description | CMC 800 OHM 1A 2LN SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 800 Ohms @ 100 MHz 1A DCR 120mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 1A |
Manufacturer Max Echo | DC Resistance (DCR) (Max) 120mOhm |
Series | Voltage Rating - DC 60V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.110" (2.80mm) |
Impedance @ Frequency 800 Ohms @ 100 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |