EOWS321618M601
DigiKey Part Number
5262-EOWS321618M601TR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-EOWS321618M601CT-ND - Cut Tape (CT)
5262-EOWS321618M601DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EOWS321618M601
Description
CMC 600 OHM 260MA 2LN SMD
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 600 Ohms 260mA DCR 800mOhm
Category
Current Rating (Max)
260mA
DC Resistance (DCR) (Max)
800mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max)
0.071" (1.80mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz