EOWS321618M161 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EOWS321618M161 |
Description | CMC 160 OHM 340MA 2LN SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 160 Ohms 340mA DCR 400mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 340mA |
Manufacturer Max Echo | DC Resistance (DCR) (Max) 400mOhm |
Series | Voltage Rating - DC 50V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.071" (1.80mm) |
Impedance @ Frequency 160 Ohms @ 100 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |