EOWS201212M261
DigiKey Part Number
5262-EOWS201212M261TR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-EOWS201212M261CT-ND - Cut Tape (CT)
5262-EOWS201212M261DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EOWS201212M261
Description
CMC 260 OHM 300MA 2LN SMD
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 260 Ohms 300mA DCR 400mOhm
Category
Current Rating (Max)
300mA
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)
0.047" (1.20mm)
Impedance @ Frequency
260 Ohms @ 100 MHz