EBMS201209B222
DigiKey Part Number
5262-EBMS201209B222TR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-EBMS201209B222CT-ND - Cut Tape (CT)
5262-EBMS201209B222DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EBMS201209B222
Description
FERRITE BEAD 2.2 KOHM 0805 1LN
Detailed Description
2.2 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 200mA 500mOhm
Category
Current Rating (Max)
200mA
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.035" (0.90mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Impedance @ Frequency
2.2 kOhms @ 100 MHz