BCMS565018I251 4A
DigiKey Part Number
5262-BCMS565018I2514ATR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-BCMS565018I2514ACT-ND - Cut Tape (CT)
5262-BCMS565018I2514ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BCMS565018I251 4A
Description
FERRITE BEAD 250 OHM 2220 1LN
Detailed Description
250 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 2220 (5650 Metric) 4A 15mOhm
Category
Current Rating (Max)
4A
DC Resistance (DCR) (Max)
15mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension
0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Impedance @ Frequency
250 Ohms @ 100 MHz