BCMS565018I181 5A
DigiKey Part Number
5262-BCMS565018I1815ATR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-BCMS565018I1815ACT-ND - Cut Tape (CT)
5262-BCMS565018I1815ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BCMS565018I181 5A
Description
FERRITE BEAD 180 OHM 2220 1LN
Detailed Description
180 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 2220 (5650 Metric) 5A 20mOhm
Category
Current Rating (Max)
5A
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension
0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Impedance @ Frequency
180 Ohms @ 100 MHz