ACMS321611A310
DigiKey Part Number
5262-ACMS321611A310TR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-ACMS321611A310CT-ND - Cut Tape (CT)
5262-ACMS321611A310DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMS321611A310
Description
FERRITE BEAD 31 OHM 1206 1LN
Detailed Description
31 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 3A 30mOhm
Category
Current Rating (Max)
3A
DC Resistance (DCR) (Max)
30mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
31 Ohms @ 100 MHz