MASW-008543-TR3000
DigiKey Part Number
1465-1363-2-ND - Tape & Reel (TR)
1465-1363-1-ND - Cut Tape (CT)
1465-1363-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASW-008543-TR3000
Description
IC RF SWITCH SPDT 4GHZ 8MSOP
Customer Reference
Detailed Description
RF Switch IC General Purpose SPDT 4 GHz 50Ohm 8-MSOP-EP
Category
Insertion Loss
0.7dB
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Test Frequency
2GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
P1dB
25dBm
Part Status
Active
Impedance
50Ohm
RF Type
General Purpose
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Topology
Absorptive
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Circuit
SPDT
Supplier Device Package
8-MSOP-EP
Frequency Range
10MHz ~ 4GHz