L1T2-5770000002800 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | L1T2-5770000002800 |
Description | LED LUXEON COOL WHITE 5700K 2SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Lighting LUXEON TX White, Cool 5700K 2.8V 700mA 120° 2-SMD, No Lead Exposed Pad |
Datasheet | Datasheet |
Category | Lumens/Watt @ Current - Test 140 lm/W |
Mfr | CRI (Color Rendering Index) 70 |
Series | Current - Max 1.5A |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Viewing Angle 120° |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Color | Package / Case 2-SMD, No Lead Exposed Pad |
CCT (K) 5700K | Size / Dimension 0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm) |
Flux @ 85°C, Current - Test 275lm (Typ) | Height - Seated (Max) 0.083" (2.12mm) |
Current - Test 700mA | Thermal Resistance of Package 3°C/W |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.8V | Base Product Number |