V26MLA0603NT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | V26MLA0603NT |
Description | VARISTOR 34.5V 30A 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 34.5 V 30 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 38 V |
Manufacturer Littelfuse Inc. | Current - Surge 30 A |
Series | Energy 0.1J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 110 pF @ 1 MHz |
Maximum AC Volts 20 V | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |
Maximum DC Volts 26 V | Mounting Type Surface Mount, MLCV |
Varistor Voltage (Min) 31 V | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Varistor Voltage (Typ) 34.5 V |