LJCA050.X
DigiKey Part Number
LJCA050.X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LJCA050.X
Description
FUSE AUTO 50A 58VDC AUTO LINK
Detailed Description
50 A 58 V Fuse Automotive Requires Holder Auto Link
Color
Red
Size / Dimension
0.571" L x 0.472" W x 0.630" H (14.50mm x 12.00mm x 16.00mm)