LJCA040.X
DigiKey Part Number
LJCA040.X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LJCA040.X
Description
FUSE AUTOMOTIVE 40A 58VDC
Detailed Description
40 A 58 V Fuse Automotive Requires Holder Auto Link
Color
Green
Size / Dimension
0.571" L x 0.472" W x 0.630" H (14.50mm x 12.00mm x 16.00mm)